Ak niekto tvrdí, že mladi ľudia nemajú o nič záujem a sú pasívni, tak v pondelok 25. marca by v Poprade pochopil, ako veľmi sa mýli.

Dozvedeli sme sa o strastiach malých i veľkých školákov vo Veľkokrtíšskom okrese, z ktorých mnohí musia každý deň do a zo školy šliapať aj päť kilometrov peši, lebo niet autobus a ani vlak. Takýchto oblastí je, žiaľ, na Slovensku nemálo… Víťazky dnešného finále zo SOŠ na Poľnej ulici vo Veľkom Krtíši hľadajú a navrhujú riešenia, ako sebe i svojim rovesníkom pomôcť.

Projekt gymnazistov z Vranova nad Topľou hľadá spôsoby, ako zrušiť odkalisko pri obci Poša vo Vranovskom okrese. Roky sa ničí pôda na okolí, priesaky kontaminujú spodné vody, miestny potok pripomína tečúcu mydlovú vodu… A „čerešnička na torte“ potok je vraj súkromný!

Vďaka projektu gymnazistiek z Tisovca sa pripravuje nový úsek cyklotrasy v údolí rieky Rimavy, ktorý bude prepojený s náučným chodníkom.

Letné kino na námestí v Stropkove sa stane, veríme, už toto leto skutočnosťou vďaka miestnym gymnazistom.

A žiaci zo súkromnej SOŠ DSA v Trnave zisťovali možnosti zabezpečenia teplej stravy na ich škole.

Účastníci projektu „Patrí politika do školy?“ sa podľa vlastných slov naučili, že spolupracovať je veľmi dôležité, že majú mať veľké sny a že sa nemajú vzdávať, aj keď sa nedarí. Sami sa presvedčili, že môžu meniť svoje okolie, ovplyvňovať dianie okolo seba a riešením problémov, ktoré ich hnevajú pomáhať aj iným. Všetko vo svojom voľnom čase a zadarmo.

Veľmi pekne im ďakujeme a držíme palce.